Tytuł nowego posta

Opublikowany 2015/12/27

Kobudo: bo hantai katanaBenefis w Teatrze Kamienica

pokazy w Teatrze KamienicaWicemistrzowie świata w sportowej szermierce samurajskiejMedal w Japonii dla hanshi Tomasza PiotrkowiczaSilver team Poland - srebrna drużyna Spochan Polska 

Benefis w Teatrze Kamienica

23. listopada w Teatrze „Kamienica” w Śródmieściu odbyła się wspaniała impreza związana z benefisem hanshi Tomasza Piotrkowicza –  45-leciem uprawiania przez niego japońskich sztuk walki budo. Przy okazji było to 25-lecie Warszawskiego Centrum Karate, 15-lecie Szkoły Samurajów oraz dziesięciolecie jujitsu MMA w Polsce (początkowo wprowadzanym pod nazwą kubojitsu) i sportowej chanbara. A drugi rok reaktywacji regularnych treningów kobudo. Nasza srebrna drużyna chanbary z Tokio (wicemistrzowie świata z 1. listopada tego roku) także była przedstawiona i prezentowała swoje umiejętności na deskach teatru, również walcząc kijem przeciw mieczom. Ale najciekawszy pokaz walki dał Michał Piotrkowicz wraz z Pawłem Borkowskim i Krzysztofem Barczakiem. Była to walka Michała uzbrojonego w długi kij - bo przeciwko dwóm samurajom z długimi mieczami katana. W odróżnieniu od sportowego widowiska chanbary walki miękką bronią, tutaj wszystko było prawdziwe: ostre miecze versus dębowy kij. Oto kilka zdjęć z tej ciekawej imprezy, prowadzonej przez  aktora Michała Rolnickiego (dawnego zawodnika WCK) oraz samego Hanshi.

Ostatnie dwa zdjęcia to oczywiści zdjęcia z hali, na której przeprowadzono 41. Mistrzostwa Świata Sports Chanbara w Japonii. Fotka już po zawodach, tuż przed opuszczeniem hali i udaniem się na pożegnalne party – tradycyjne Spochan Sayonara Party oraz z początku Turnieju – wręczenie medalu wyróżnionym trenerom, propagującym chanbarę na całym świecie – w tym Tomaszowi Piotrkowiczowi osobiście przez twórcę spochan – mistrza Tetsundo Tanabe.